Τα εύσημα στον Ευκλείδη Τσακαλώτο απένειμε ο γνωστός δημοσιογράφος του Σκάι, κύριος Άρης Πορτοσάλτε. Είναι αυτό που λέει ο μέγας ποιητής, Κώστας Βάρναλης, «που ήσουν νιότη που ‘δείχνες πως θα γινόμουν άλλος».
![Αντί για την Σκάρλετ Γιόχανσον, του έτυχε Άρης Πορτοσάλτε. 6 71178BC5 F6A0 49EC 8AA1 9850A63D56A2](https://www.olympia.gr/wp-content/uploads/2020/09/71178BC5-F6A0-49EC-8AA1-9850A63D56A2.png)
Δεν ξέρουμε εάν ο κύριος Τσακαλώτος νιώθει υπερήφανος για αυτή την απόδοση τιμής. Είναι πάντως σίγουρο ότι θα προτιμούσε ένα κοκτέιλ με την Σκάρλετ Γιόχανσον. Σε αυτή τη ζωή όμως, ότι σπέρνεις, θερίζεις.