Σαρωσε στην Ευρώπη ο Πυργιώτης πρωταθλητής, Διονύσης Ψυχογιός: Βγήκε 5ος αφήνοντας εξαιρετικές εντυπώσεις

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Αν και πάλεψε δυνατά ηττήθηκε από τον Λευκορώσο Ασημένιο Παγκόσμιο Πρωταθλητή Aliaksei Alfiorau

Εξαρχής δύσκολη αποστολή είχε ο Πυργιώτης πρωταθλητής της Πυγμαχίας Διονύσης Ψυχογιός το βράδυ της Τετάρτης (24/04)  στους ‘8’ του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Πυγμαχίας στο Βελιγράδι.

Κι αυτό γιατί αντιμετώπισε τον Ασημένιο Παγκόσμιο Πρωταθλητή Aliaksei Alfiorau από την Λευκορωσία για την φάση των «8» του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Πυγμαχίας EUBC Elite Ανδρών & Γυναικών 2024, που διεξάγεται στο Βελιγράδι.

Τόσο η εμπειρία όσο και η δυναμική του Λευκορώσου του έδιναν προβάδισμα στην αναμέτρηση απέναντι στον Πυργιώτη πρωταθλητή που προσπάθησε σε όλη την διάρκεια του αγώνα να αιφνιδιάσει τον αντίπαλο του με επικίνδυνες «αντεπιθέσεις»…

Ο Διονύσης Ψυχογιός ηττήθηκε στα σημεία και κατέκτησε -τελικά- επάξια την 5η θέση αφήνοντας εξαιρετικές εντυπώσεις από την συμμετοχή του στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα.

PSY 1 n e1713995274398

Σε δήλωση του τόνισε τα εξής: «Ευχαριστώ θερμά τους προπονητές της Εθνικής Αρτούρ Μικαελιάν και Βασίλη Κοκόλη!!

Η Εθνική ομάδα Ανδρών υπάρχει και σιγά σιγά θα γίνεται όλο και πιο δυνατή μέχρι να φτάσει εκεί της αξίζει! Στην κορυφή!!»