10/04/2021

Βγήκε το πρόγραμμα της Superleague! Όλα τα ντέρμπι της χρονιάς! #sldraw #draw #matchday1 #slgr

34772682-E45D-49BC-90C5-333082E2941FΜετά από πολλές καθυστερήσεις, έγινε τελικά η κλήρωση για το νέο πρωτάθλημα της Superleague, με τη διοργανώτρια αρχή να ανακοινώνει ολόκληρο το πρόγραμμα της σεζόν 2018-2019. Τα παιχνίδια της πρεμιέρας και τα ντέρμπι της νέας χρονιάς.

Χωρίς το μεγάλο ντέρμπι η πρώτη αγωνιστική του νέου πρωταθλήματος της Superleague για τη σεζόν 2018-19, η οποία και αναδείχθηκε κατόπιν της σχετικής κλήρωσης στα γραφεία της διοργανώτριας αρχής.

Η πρώτη αγωνιστική της Superleague

Ξάνθη-Παναθηναϊκός
ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα
Παναιτωλικός-Ατρόμητος
Πανιώνιος-ΟΦΗ
Λαμία-Άρης
ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης
Ολυμπιακός-Λεβαδειακός
Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΛ

Τα ντέρμπι της Superleague

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: 4η αγωνιστική
Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ: 5η αγωνιστική
ΑΕΚ – Ολυμπιακός: 6η αγωνιστική
Άρης – ΠΑΟΚ: 7η αγωνιστική
ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός: 8η αγωνιστική
Παναθηναϊκός – ΑΕΚ: 9η αγωνιστική
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: 10η αγωνιστική
ΑΕΚ – ΠΑΟΚ: 19η αγωνιστική
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός: 20η αγωνιστική
Ολυμπιακός – ΑΕΚ: 21η αγωνιστική
ΠΑΟΚ – Άρης: 22η αγωνιστική
Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ: 23η αγωνιστική
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: 24η αγωνιστική
Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός: 25η αγωνιστική

Ολόκληρο το πρόγραμμα της σεζόν 2018-19

1η αγωνιστική της Super League:
Ξάνθη – Παναθηναϊκός
ΑΕΚ – ΠΑΣ Γιάννινα
Παναιτωλικός – Ατρόμητος
ΟΦΗ – Πανιώνιος
Λαμία – Αρης
ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης
Ολυμπιακός – Λεβαδειακός
Απόλλων Σμύρνης – Λάρισα
2η αγωνιστική:
Παναιτωλικός – ΟΦΗ
Πανιώνιος – ΠΑΟΚ
Ατρόμητος – Ξάνθη
Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΚ
Παναθηναϊκός – Λαμία
Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα
Αρης – ΑΕΛ
Λεβαδειακός – Απόλλων Σμύρνης
3η αγωνιστική:
ΟΦΗ – ΠΑΟΚ
Ξάνθη – Παναιτωλικός
ΑΕΚ – Πανιώνιος
Λαμία – Ατρόμητος
Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης
ΑΕΛ – Παναθηναϊκός
Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΣ Γιάννινα
Αρης – Λεβαδειακός
4η αγωνιστική:
Ξάνθη – ΟΦΗ
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ
Παναιτωλικός – Λαμία
Πανιώνιος – Ολυμπιακός
Ατρόμητος – ΑΕΛ
Αστέρας Τρίπολης – Απόλλων Σμύρνης
Παναθηναϊκός – Λεβαδειακός
ΠΑΣ Γιάννινα – Αρης
5η αγωνιστική:
ΟΦΗ – ΑΕΚ
Λαμία – Ξάνθη
Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ
ΑΕΛ – Παναιτωλικός
Απόλλων Σμύρνης – Πανιώνιος
Λεβαδειακός – Ατρόμητος
Αρης – Αστέρας Τρίπολης
Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα
6η αγωνιστική:
Λαμία – ΟΦΗ
ΑΕΚ – Ολυμπιακός
Ξάνθη – ΑΕΛ
ΠΑΟΚ – Απόλλων Σμύρνης
Παναιτωλικός – Λεβαδειακός
Πανιώνιος – Αρης
Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάννινα
Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός
7η αγωνιστική
ΟΦΗ – Ολυμπιακός
ΑΕΛ – Λαμία
Απόλλων Σμύρνης – ΑΕΚ
Λεβαδειακός – Ξάνθη
Αρης – ΠΑΟΚ
ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιτωλικός
Παναθηναϊκός – Πανιώνιος
Ατρόμητος – Αστέρας Τρίπολης
8η αγωνιστική
ΑΕΛ – ΟΦΗ
Ολυμπιακός – Απόλλων Σμύρνης
Λαμία – Λεβαδειακός
ΑΕΚ – Αρης
Ξάνθη – ΠΑΣ Γιάννινα
ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός
Παναιτωλικός – Αστέρας Τρίπολης
Πανιώνιος – Ατρόμητος
9η αγωνιστική
ΟΦΗ – Απόλλων Σμύρνης
Λεβαδειακός – ΑΕΛ
Αρης – Ολυμπιακός
ΠΑΣ Γιάννινα – Λαμία
Παναθηναϊκός – ΑΕΚ
Αστέρας Τρίπολης – Ξάνθη
Ατρόμητος – ΠΑΟΚ
Πανιώνιος – Παναιτωλικός
10η αγωνιστική
Λεβαδειακός – ΟΦΗ
Απόλλων Σμύρνης – Αρης
ΑΕΛ – ΠΑΣ Γιάννινα
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός
Λαμία – Αστέρας Τρίπολης
ΑΕΚ – Ατρόμητος
Ξάνθη – Πανιώνιος
ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός
11η αγωνιστική
ΟΦΗ – Αρης
ΠΑΣ Γιάννινα – Λεβαδειακός
Παναθηναϊκός – Απόλλων Σμύρνης
Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΛ
Ατρόμητος – Ολυμπιακός
Πανιώνιος – Λαμία
Παναιτωλικός – ΑΕΚ
ΠΑΟΚ – Ξάνθη
12η αγωνιστική
ΠΑΣ Γιάννινα – ΟΦΗ
Αρης – Παναθηναϊκός
Λεβαδειακός – Αστέρας Τρίπολης
Απόλλων Σμύρνης – Ατρόμητος
ΑΕΛ – Πανιώνιος
Ολυμπιακός – Παναιτωλικός
Λαμία – ΠΑΟΚ
ΑΕΚ – Ξάνθη
13η αγωνιστική
ΟΦΗ – Παναθηναϊκός
Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΣ Γιάννινα
Ατρόμητος – Αρης
Πανιώνιος – Λεβαδειακός
Παναιτωλικός – Απόλλων Σμύρνης
ΠΑΟΚ – ΑΕΛ
Ξάνθη – Ολυμπιακός
ΑΕΚ – Λαμία
14η αγωνιστική
Αστέρας Τρίπολης – ΟΦΗ
Παναθηναϊκός – Ατρόμητος
ΠΑΣ Γιάννινα – Πανιώνιος
Αρης – Παναιτωλικός
Λεβαδειακός – ΠΑΟΚ
Απόλλων Σμύρνης – Ξάνθη
ΑΕΛ – ΑΕΚ
Ολυμπιακός – Λαμία
15η αγωνιστική
ΟΦΗ – Ατρόμητος
Πανιώνιος – Αστέρας Τρίπολης
Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός
ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα
Ξάνθη – Αρης
ΑΕΚ – Λεβαδειακός
Λαμία – Απόλλων Σμύρνης
Ολυμπιακός – ΑΕΛ

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΣΧΟΛΙΑΣΕ ΤΟ

ΔΗΜΟΦΙΛΗ

ΔΗΜΟΦΙΛΗ